inni o nas:

Był koncert. Łódź. Muzyka filmowa Michała Lorenca. Orkiestra symfoniczna. Zespół DesOrient. Czas zatrzymał się w miejscu, jak w przedsionku do nieba. Był… koncert. Berlin. Muzyka Michała. Zespół DesOrient. Sala oszalała w uniesieniu, jak w bałkańskim tańcu…

Cezary Harasimowicz
scenarzysta

„Połączenie elementów muzyki klasycznej i etnicznej, dynamiczne i nastrojowe brzmienie największych hitów filmowych Lorenca sprawia, iż tej muzyki słucha się z zapartym tchem a ciało samo zaczyna poruszać się w jej rytmie. To muzyka serca, natury i prostoty”

Maciej Dejczer
reżyser

„Z muzykami i muzyką zespołu DesOrient spotkałem się przy okazji nagrywania kompozycji Michała Lorenca do mojego filmu ” Daleko od okna”. Rozedrgane, zmysłowe brzmienie DesOrient dołożyło się wtedy do perfekcji wykonawczej Sinfonii Varsovii w sposób niezwykły. Można powiedzieć, że dźwięki Sinfonii stały się ciałem, zaś dźwięki DesOrient – duszą tej muzyki.
Muzycy DesOrient są jak dzieci. Grają z radością. To się słysz. To się czuje.”

Jan Jakub Kolski
reżyser

Muzyka Michała Lorenca w wykonaniu grupy Des Orient zabrzmiała 5 sierpnia 2010 r., na inauguracji pierwszego Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu.
Publiczność zgromadzona w Baju Pomorskim miała okazję posłuchać muzyki jednego z czołowych polskich kompozytorów filmowych. Jego kompozycje zaprezentowała rewelacyjna grupa DesOrient – warszawski zespół, czerpiący z folkloru polskiego, bałkańskiego, cygańskiego, żydowskiego i muzyki Orientu. Temperament, klezmerski rytm i poczucie humoru artystów oraz oryginalne instrumentarium stworzyły niezapomnianą atmosferę wieczoru. Widownia teatru była wypełniona po brzegi.