–– o Michale Lorencu ––

Michał Lorenc należy do najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Napisał muzykę do ponad 150 filmów, seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych.Pierwszym sukcesem była ścieżka dźwiękowa do „300 mil do nieba” z 1989 r., w reżyserii Maciej Dejczera. W 1992 r. zdobył swoją pierwszą nagrodę za najlepszą muzykę filmową na FPFF w Gdyni za muzykę do „Psów” Pasikowskiego. Potem były następne.
W 1996 roku przez 6 miesięcy pracował w Los Angeles w USA, z kultowym reżyserem Holywoodu – Bobem Rafelsonem. Muzyka, którą napisał do jego filmu „Krew i wino”, została zgłoszona przez wytwórnię 20th Century Fox do Oscara.
Michał Lorenc współpracował z Maciejem Dejczerem („300 mil do nieba”, „Bandyta”), Filipem Bajonem (m.in., „Sauna”, „Poznań’56”, „Przedwiośnie” ), Władysławem Pasikowskim („Kroll”, „Psy”, „Psy 2”), z Januszem Morgenszternem („Żółty szalik”), Janem Jakubem Kolskim („Daleko od okna”), Dorotą Kędzierzawską („Nic”) oraz z czeskim reżyserem Vladimirem Michałkiem („Zabić Sekala”, „Babie Lato”). Chętnie pracuje z debiutantami.
Ulubionym zespołem Michała Lorenca jest DesOrient, który nadaje jego muzyce bardzo charakterystyczne, cenione i rozpoznawalne brzmienie.
Więcej www.michallorenc.com